ANA SAYFA
.

SOĞUTUCULU KONTEYNER

Soğutuculu Konteyner

Soğutuculu Konteyner Modellerimize Bakın 

Soğutuculu Konteyner

ISO (International Organization for Standardization) uluslararası standartlara sahip taşımacılıkta en güvenilir, en verimli ve dış etkenlere karşı korunaklı çelik kutu sistemdir. Meyve, sebze, süt, peynir, yoğurt, sucuk gibi bozulması kolay olan malzemelerin taşınmasında soğutucu konteyner devreye girer. Bu konteyner ISO standartlarındaki farklı ölçülerde olmaktadır. Günümüzde dünya üzerinde milyonlarca konteyner bulunmaktadır. Gelişen teknoloji ile üretilen bu çelik kutu sayesinde denizler, okyanuslar aşılmaktadır. Bu mesafelerde teslim edilmesi veya teslim alınması gereken malzemeler soğutucu sistem sayesinde asla bozulmamaktadır. Bu çelik kutuyu taşıyan gemi ve uçakların güç kaynağına bağlanarak elektrik gücüne sayesinde soğutucu cihaz takılır.

            Bu soğutucu konteyner ısı kontrolü gerektiren taşımacılıkta tercih edilmektedir. Soğutucu çelik kutu farklı ölçülerde olabiliyor. Dara ağırlığı, 3.080 kg, 6.791.4 ıbs, yüksek kapasitesi 27.400 kg, 60.417ıbs, silindir hacmi 28.3, 999 cu ft, iç uzunluk 5.44 mm, 17.9 ft olabildiği gibi, 40 derece ve 45 dereceye ait soğutucu çelik kutuların ebatları değişiklik göstermektedir. Bu konteyner çelikten olduğu için uzun ömürlüdür. Kullanma sürelerini dolduran bu çelik kutular 3.5 ton civarında bir ağırlığa sahip olukları için, enerji olarak geri dönüşümleri sağlanmaktadır. Geri dönüşümü olan bu soğutucu çelik kutular farklı yapı malzemelerinde kullanılmaktadır. En çok modüler sağlamlıklarından bahsedildiğinden ürün taşımada en güvenilir sistem olarak bilinmektedir.

            Her soğutucu konteyner standart olan ISO 6346 belirten markalama sistemi bulunmaktadır. Bu çelik kutu 4 harften oluşan numaralama ile U, J veya Z olan altı haneli bir sayı ve tek haneli bir kontrol sayıları yer almaktadır. Konteyner firmalarına, şirketlerine veya sahiplerine bu kodlar Fransa’da bulunan Bureau International des Containers tarafından verilmektedir. Bu sistemler büyük işler için kullanılmaktadır. Firmalarla görüşmeler öncesi internet üzerinden online teklif alabilirsiniz. Böylelikle piyasada dönen miktarları öğrenebilirsiniz. Genellikle ne taşınacağı, ne kadar süre taşınacağı, hangi araç ile taşıma yapılacağı gibi değerlere göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir. Yalnız yüzyılın en kaliteli ve güvenli taşımacılığın tek yoludur. Kalite standartlarına uygun olması da tercih edilme sebepleridir. 

konteyner
konteyner
konteyner
konteyner
konteyner
konteyner
konteyner
konteyner
konteyner
konteyner
Filyos Mega Konteyner
Duyuru Listesi
Güncel Kampanya ve Duyurulardan İlk Siz Haberdar Olmak İçin Listemize Kaydolabilirsiniz.
mehmet@areskon.com
Cumhuriyet Cd no : 16 Nebioğlu Çaycuma Zonguldak
ANS Dizayn